Školička Gabči Pavlíčkové

A tak si trošinku zavzpomínkuju. Normálně to všechno tak valí, že už je to víc jak rok, co jsem začala chodit do psí školy. No jestli si myslíte, že to bylo jen tak jednoduchý sehnat školu, tak to teda né. Což o to, psích škol je celkem dost, ale těch, které umí vycvičit nás akity, je poskrovnu.  No málem jsme začali chodit k takovýmu zláčovi na jakousi horu od krávy (Kraví hora). Naštěstí náš úmysl předběhla jeho hrozná pověst a zkušenosti těch, co naletěli. Nakonec říkal páneček, že prej má ten zláč štěstí, že se naší neúčastí podruhé narodil. No a potom rukou osudu narazil páneček na školičku Ká devítku.

A tam ze mně vychovali tůze poslušnou a šikovnou akitku (teda poslušnou v rámci možností). Totiž my akity máme tak vysokou inteligenci, že některá přání pánečků, náš hlavový kompjůter bleskově přehodnotí jako totální kravinu a tím pádem na takový povel nereagujeme. Opravdu z nás borderky (nic proti nim nemám) nikdo neudělá. Takže kam na nás s drilem, či hrubým zacházením, To byste teda narazili. A toto musí v té školičce vědět a přizpůsobit výuku našemu naturelu.

http://www.vseproakity.cz/k9-neni-jen-hora-ale-i-super-kvalitni-psi-skola/